TELEFON: 725 817 617
Nabídka práce     linka     Pro partnery     linka     Kontaktujte nás
 
 

Personální agentura, personální servis, personální leasing - WouxTeam s.r.o.

 
 

Naše poradna - seznam témat

 
 
 

1) Jak spravně napsat životopis?..
2) Motivačni dopis? Nepodceňujte
3) Přijimaci pohovor. Jak na to?
4) Rekvalifikace
 

 
 
         
   
 

Posláním přijímacího pohovoru je zjistit, zda si firma i uchazeč navzájem vyhovují a jsou schopni budoucí spolupráce. Pro uchazeče je pohovor příležitostí, aby se dozvěděl, co nejvíce o nabízené pozici a pracovním prostředí ve firmě. Pohovor je nejtěžší překážkou na vaší cestě za novým zaměstnáním.


Příprava na pohovor
  1. Snažte se zjistit, co nejvíce informací o firmě, u které byste měli pracovat. Pravděpodobnost, že personalista bude zjišťovat, co už o firmě víte, je velmi vysoká. Čím lépe budete informováni, tím silnější bude mít váš partner dojem, že o místo máte skutečný zájem. Zamyslete se nad tím, zda daná firma je pro vás opravdu tím pravým zaměstnavatelem. Připravte si otázky týkající se vašeho potencionálního zaměstnavatele.

  2. Velmi důležité je dostavit se na pohovor včas. Proto si pečlivě naplánujte příchod na pohovor tak, abyste byli na místě alespoň 10 minut před smluveným termínem. Najděte si sídlo podniku na mapě, zjistěte si předpokládanou délku cesty (počítejte s časovou zálohou na dopravní zácpy a nepředvídatelné události).

  3. Zevnějšek hraje pro hodnocení uchazeče významnou roli. Většinou celkový vzhled rozhoduje o prvním dojmu, který si personalista o vás utvoří. Své oblečení zvolte tak, aby se hodilo k vašemu budoucímu pracovnímu prostředí.

  4. Personalistu bude velmi zajímat vaše osobnost, cíle, motivace a důvody, proč se o místo ucházíte.

  5. Před pohovorem si ještě jednou přečtěte svůj životopis. Na začátku pohovoru vás personalista vyzve, abyste popsal svou životní dráhu. Vaše odpověď by se měla shodovat s životopisem.

 

Přijimaci pohovor. Jak na to?

 
 

Cílem závěrečné fáze pohovoru je shrnutí všeho, o čem jste se bavili doposud, jaké informace už máte a co ještě potřebují obě strany získat. Většinou je to prostor právě pro vás, tak jej naplno využijte. Nezůstávejte ticho. Mějte připravené otázky dopředu, nejlépe více než jednu otázku. Zeptejte se na zpětnou vazbu na sebe. Dáte tím najevo, že máte zájem slyšet o sobě, dokážete být sebekritický, přijmout a zpracovat zpětnou vazbu, na druhé straně máte zájem se rozvíjet.

 
         
Personální agentura, personální leasing. Trh práce je naše specializece. Šetříme Váš čas a finance.                                                                              
         
Copyright © 2017 WouxTeam s.r.o. MAPA WEBU - webmaster ZMORWARE